Przejdź do strony głównej
Przejdź do strony głównej

 
2022-12-02  
LHS (i nie tylko) w mediach
Brak informacji.
Obecnie brak nowych zdjęć.
Zapraszamy do przejrzenia pozostałych zasobów galerii zdjęciowej.
Aktualności z szerokiego toru
2022-05-21 • Wagony pasażerskie PKP IC na LHS!
LHS w tym roku po raz kolejny zaskakuje. Tym razem widokiem na szlaku lokomotywy ST44 z dwoma wagonami pasażerskimi WLAB10 w malowaniu spółki PKP Intercity. Był to jednak jednorazowy przejazd mający na celu test wózków szerokotorowych - wagony zostały następnego dnia przestawione z powrotem na tor normalny w punkcie przestawczym LHS w Sędziszowie. Przejazd ten jest najprawdopodobniej pierwszym w historii LHS, gdy na linii nr 65 gościły wagony pasażerskie inne niż kolei b. ZSRR (tzw. "stodoły"). Zapraszam do obejrzenia kilku zdjęć z tego przejazdu w Galerii LHS.pl, oraz filmu zamieszczonego na łamach serwisu YouTube:

2022-03-13 • Nowe zdjęcia - pociągi humanitarne
W wyniku agresji Rosji na Ukrainę na LHS zagościł nie spotykany w tym stuleciu rodzaj ruchu na tej linii - pociągi pasażerskie. Nie były to jednak rozkładowe pociągi dostępne w ruchu krajowym, lecz transporty mające na celu ewakuację obywateli Ukrainy w jedną stronę, oraz (w wybranych przypadkach) zaopatrzenie humanitarne w drugą. Pociągi te liczyły od 9 do 20 wagonów i zatrzymywały się w Hrubieszowie, Zamościu, Sędziszowie, Olkuszu i Sławkowie. Na łamach galerii zdjęciowej LHS.pl zostało opublikowanych kilkanaście zdjęć z tymi pociągami, w tym dokumentujące pierwszy przyjazd z uchodźcami do świętokrzyskiego Sędziszowa. Zapraszam do oglądania.


/Akt. 2022-03-26 15:08:36/
2022-03-08 • LHS Milepost - zmiana regulaminu
W związku z aktualną sytuacją ruchową na LHS, objawiającą się rzadszym kursowaniem pociągów, zostały zliberalizowane zasady promocji nowych kont (status 0). Obecnie wystarczy nadać jednen komunikat dot. zauważenia pociagu LHS miesięcznie, aby zyskać dostęp do bieżących informacji ruchowych podawanych przez spotterów ze szlaku. Konto można również promować poprzez nadsyłanie do LHS.pl zdjęć do publikacji. Szczegóły w regulaminie.
/Akt. 2022-03-08 16:54:32/
2022-03-04 • Mały gest może wiele
Drodzy miłośnicy kolejnictwa oraz inne osoby, które obecnie przyjeżdżają na LHS w celu fotografowania lub filmowania przejeżdżających pociągów z uchodźcami (jadących na zachód). Nikt nie jedzie tymi pociągami dla własnej przyjemności, a podróż często jest długa, monotonna i męcząca. Podczas przejazdu pociągów zauważyłem nierzadko dzieci "przyklejone" do szyb. Przywitajmy ich w Polsce, podarujmy trochę uśmiechu i coś więcej niż widok człowieka z aparatem polującego na pociąg - zachęcam Was do przyjaznego machania na szlaku w kierunku wagonów z pasażerami tak jak robią to wolontariusze z miasteczka namiotowego w Olkuszu.
/Akt. 2022-03-04 23:25:10/
© LHS.pl 1998-2022
 
NINIEJSZY SERWIS INTERNETOWY MA CHARAKTER INFORMACYJNY I NIE JEST ZWIĄZANY Z ŻADNYM PODMIOTEM ZARZĄDZAJĄCYM I/LUB ŚWIADCZĄCYM PRZEWOZY PO LINII KOLEJOWEJ NR 65 (LHS).
NIE GROMADZIMY DANYCH NA TWÓJ TEMAT - SERWIS NIE KORZYSTA Z MECHANIZMU tzw. CIASTECZEK (COOKIES). Broadworks Engine v. 1.05